Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pomozte zachránit Českého Ježíška

Podpořit Českého Ježíška 

V košíku není žádné zboží

Dopisování s Ježíškem


 V roce 2015 jsme odpověděli na téměř 44 000 dopisů ze všech koutů naší země.

Letos se Ježíšek i jeho pomocníčci opět těší na vaše krásné dopisy a doufají, že se podaří prolomit hranici 50 000 dopisů.

 


POZOR! Letos se změnily ceny poštovného!
Na cestu k Ježíškovi budete potřebovat 16 Kč známku a na cestu zpět známku za 20 Kč!!!
Vstupte do úžasného Ježíškova pohádkového světa!

Přiletí k vám z něho dopis od samotného Ježíška.

Napište mu o všem, co hezkého vás v celém roce potkalo, co vás trápí nebo i o tom, co se vám třeba nepovedlo. Ježíšek vám všem odpoví osobním dopisem. Poradí tomu, kdo to bude potřebovat, utěší starosti a dodá sílu a radost do dalšího roku.

Každý má právo vstoupit do pohádkového světa českého Ježíška. Vstupenkou je právě váš dopis.


Dopisování s Ježíškem se řídí několika pravidly.
Co je tedy třeba udělat pro to, abyste si pojistili odpověď od Ježíška?


  1. Dopis Ježíškovi nebo své vánoční přání můžete napsat či nakreslit na předtištěný vzor ke stažení zde, nebo i na svůj čistý papír.

  2. Můžete psát o všem, co vás těší nebo trápí, nebo Ježíškovi poslat jen své vánoční přání, ale pište čitelně, aby neměl Ježíšek s přečtením dopisu problémy.

  3. Až budete mít dopis hotový, nezapomeňte v něm čitelně uvést své jméno, příjmení a celou, přesnou adresu, na kterou má být Ježíškova odpověď doručena.

  4. Pokud vám ještě nebylo 18 let, poproste rodiče, zákonného zástupce či paní učitelku, aby vám dopis zkontrolovali, napsali čitelně své jméno a příjmení a zároveň se podepsali.

  5. Dopis poté vložte do obálky společně s platnou 20 Kč známkou (pokud máte jen známky s písmeny, vložte 2x známku označenou písmenem A nebo 1x známku označenou písmenem E pro každý dopis). POZOR, pokud nebude k dopisu přiložena známka, Ježíšek vám nemůže odpovědět!!! Z technických důvodů nemůžeme zajistit, aby vám zásilka přišla se stejnou známkou, kterou jste vložili do obálky! Neposílejte Ježíškovi prázdné obálky nadepsané zpáteční adresou, nepomůžete mu. Má pro vás připravené své vlastní, speciální! Též nevkládejte peníze v hotovosti!

  6. V jedné obálce můžete zaslat více dopisů Ježíškovi, ale potom je třeba také vložit tolik 20 Kč známek, kolik je dopisů.

  7. Obálku zalepte, na přední stranu napište čitelně hůlkovým písmem heslo: "Odpověď od Ježíška" a adresu Ježíškova dílna, 362 62 Boží Dar, nalepte 16 Kč známku nebo známku s označením A a ihned pošlete.

  8. Dopisy posílejte nejpozději do 7. prosince (v případě, že posíláte dopis elektronicky do 15.12.2016), a to proto, aby vám Ježíšek stačil odpovědět do Vánoc. Pokud dopis pošlete později, Ježíšek vám také odpoví, možná ale až po Vánocích. Pokud posíláte více dopisů najednou, nespoléhejte na to, že vám najednou přijdou i odpovědi!

  9. Ještě jedna důležitá věc: první odpovědi bude Poštísko doručovat v druhé polovině listopadu. Pokud byste po tomto termínu nedostali odpověď od Ježíška přibližně do 14 dnů, poproste rodiče, ať napíší na email odpoved@ceskyjezisek.cz co největší množství informací, podle kterých půjde dopis vyhledat, uvedou svůj telefon a Ježíškovi pomocníčci vše co nejdříve vyřeší.

  10. Samozřejmě Ježíšek nebude odpovídat na dopisy obsahu nemorálního, vulgárního a  protizákonného!

POZOR! Pokud posílají sourozenci dopis Ježíškovi ve stejnou dobu (nebo dokonce i ve stejné obálce), neznamená to, že odpovědi přijdou též ve stejný den. Dopisy se od sebe oddělují, tudíž se klidně může stát, že přijdou i s týdenním odstupem. Pokud si ale chcete být jisti, zdali byl od nás dopis pro dalšího sourozence odeslán, kontaktujte nás.
Na závěr si ukažme, jaké údaje musí být vyplněny na dopise pro Ježíška a na obálce, aby vám Odpověď od Ježíška určitě přišla:

Na obrázku níže uvidíte, co je třeba vyplnit na obálku dopisu pro Ježíška, aby vám mohl odpovědět:


vzor obálky se známkou A


nebo:

vzor obálky se známkou 16 Kč
Na obrázku níže uvidíte, co je třeba vypsat na dopisu, aby vám Ježíšek mohl odpovědět:

 

Vzor dopisu pro ježíška

vzor dopisu pro ježíška
Právní doložka pro zpracování osobních údajů

„Svým podpisem souhlasím se zpracováním svých osobních údajů, resp. jakožto zákonný zástupce souhlasím se zpracováním osobních údajů mého dítěte, společností Agency Je5 s.r.o., IČ 26099560, se sídlem Žižkova 226/3, 370 01 České Budějovice, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., v rozsahu údajů mnou shora uvedených, pro účely naplnění akce „Český Ježíšek odepisuje dětem“, losování dárků v rámci této akce a k dalšímu oslovení s nabídkou služeb společnosti Agency Je5 s.r.o. a stávajících partnerů projektu , jakož i pro související reklamní, propagační a PR potřeby a jiné marketingové účely.
Dnes má svátek
Petra.