V košíku není žádné zboží

  Výrobky z Ježíškovy dílny  Kniha Ježíšek, vánoční koledy a říkadla

  Cena: 149,00 Kč

  Jistě víte, jak to bylo s koledami, které vznikaly v dávných časech, kdy je děti zpívaly po vesnicích a dostávaly za to různé dobroty. Jenže léta běžela a koled stále přibývalo. A nejen koled, také přibývalo písní, které se zpívaly na vánoční mši i při jiných slavnostních příležitostech.
  Někdo však zpívat neuměl, ale koledovat chtěl. Vymyslel si tedy vtipnou veselou říkanku, která se všem líbila. Lidé se zasmáli vtipnému dítěti, selka ho odměnila nějakou dobrotou. To se líbilo i ostatním dětem a říkačku se honem naučily, aby mohly také koledovat. Tak vznikla vánoční říkadla.

  V knížce je najdete spolu s koledami a dokonce zde máte i noty, takže se koledu můžete naučit zpívat nebo zahrát na nějaký hudební nástroj. Některé z koled v této knížce jsou  tak slavné a mají takovou hudební kvalitu, že je zpívají na vánoce i slavné sbory, třeba píseň Chtíc, aby spal nebo Narodil se Kristus Pán či Jak jsi krásné, neviňátko. Nu a říkadla jako Liška na ledu nebo Narodil se Ježíšek se naučí každý a třeba mu přinesou nějakou dobrotu, když je na Vánoce hezky poví sousedce nebo známým.

  Zpět na e-shop  Dnes má svátek
  Miloslava.