V košíku není žádné zboží

  Výrobky z Ježíškovy dílny  Kniha Vyprávěnky vodníka Brodimila

  Cena: 295,00 Kč

  Věřte, nevěřte, ale ve Vyšším Brodě a okolí žije ve Vltavě vodník Brodimil. Parta dětí z domů hned vedle řeky se jednoho parného léta šla vykoupat do řeky, a co nevidí! Ve vodě to zabublalo a z vody vylezl vodník. Nebojte se, neublížil jim.  Naopak, vodník Brodimil se s dětmi skamarádil. Vyprávěl jim jak se stará, aby v řece a všude kolem byl pořádek a čisto. A také jim vyprávěl o mnoha událostech, o tajemných bytostech, prostě o všem, co on i jeho předkové v dlouhých dějinách v okolí Vyššího Brodu zažili a viděli. A věřte, byly to příběhy napínavé, tajemné, ale i poučné. Byly v tom vodníkově vyprávění příběhy skoro pravdivé o tom, jak lidé žili v dávné minulosti, jak bojovali s přírodou a učili se znát její tajemství. Také byly ve vodníkově vyprávění příběhy úplně pohádkové, které si lidé vymysleli pro pobavení nebo pro poučení.

  Děti se tak dozvěděly, proč Brodimilovi zčervenal palec, jak vznikl vyšebrodský klášter, jak to bylo s Čertovou stěnou a plno dalších zajímavostí.  Dobře bylo, že vyprávění vodníka s dětmi poslouchal i tatínek malé Verunky. Hned si řekl, že by bylo dobře, kdyby se vodníkovo vyprávění dozvěděly i jiné děti. Proto si vše, co vodník vyprávěl, dobře zapamatoval. Potom to s kamarádem společně sepsali, jejich kamarádka k tomu namalovala krásné obrázky a hle, vznikla knížka Vyprávěnky vodníka Brodimila, první knížka tohoto druhu z Vyšebrodska. Je to knížka pravdivých pohádek, ale i trochu průvodce turistů po kraji kolem Vyššího Brodu s jeho krásami, dějinami i tajemností.

  Děti z Vyššího brodu s vodníkem Brodimilem prožily ty nejkrásnější prázdniny. Když si tuhle knížku přečtete i vy, věříme, že zažijete stejně krásné chvilky nejen v létě, ale v kteroukoliv dobu.

   

  Vázaná knížka plná krásných barevných ilustrací obsahuje 10 pohádek na 77 stranách.

   

  Zpět na e-shop  Dnes má svátek
  Zdeněk.