V košíku není žádné zboží

  Výrobky z Ježíškovy dílny  Leporelo Ježíšek zpívá vánoční koledy

  Cena: 129,00 Kč

  Kdysi dávno ještě neexistovala televize ani rozhlas. Lidé se proto scházeli ve svých domovech, vyprávěli si a zpívali. Když nastal čas Vánoc, děti si vzpomněly, jaké hezké písničky se naučily na těchto sedánkách od svých rodičů a sousedů. Protože tenkrát byla o pamlsky a dobroty u mnoha dětí nouze, děti napadlo, že když obejdou vesnici a u každého domu pěkně zazpívají, třeba dostanou nějakou dobrotu.
  To zpívání dětí se sousedům opravdu moc líbilo a skutečně děti obdarovali. Tady dali koláček, jinde ovoce v cukru, někdy dokonce i malý penízek. Tomu všemu se říkalo koleda. A jaké písničky děti při koledě zpívaly? Byly to hlavně písně, které vycházely z křesťanských pověstí a tradic. Tedy písně o narození Ježíše Krista, o cestě do Betléma, kde se Kristus narodil, o darech, které mu lidé k narození přinášeli.

  V naší knížce najdete ty nejznámější, třeba Pásli ovce valaši, Štědrej večer nastal nebo Půjdem spolu do Betléma. Také zde najdete krásné a veselé obrázky. Možná si vaše babička vzpomene na jejich melodii a naučí vás tyto krásné koledy zpívat.

  Zpět na e-shop  Dnes má svátek
  Zdeněk.